Strmě vzhůru. Za léta co Kubu s Gabkou znám je křivka jejich rodinných cílů k nezastavení. Ostatně, dalo se to čekat. Mladý manželský pár z Ostravy se již při zvelebování bytu v Ostravě netajil sny na bydlení v klidnějším prostředí dál od města. Sotva jim nově postavený rodinný dům v Rychvaldu padl do oka okamžitě mi v poště přistál mejlík s prosbou o dotvarování ideálu rodinného bydlení na nové adrese.
Pod pokličkou byl dům připraven k nastěhování. Nicméně uvnitř byly stále obnaženy jeho nedostatky. Měsíce či roky strávené neustálým šibovaním krabic si Gabča nechtěla ani představit. Sousloví úložné prostory si proto v mém úkolníčku vysloužilo trojité podtržení. Bez formalit a seznamování jsem se rovnou vrhla do práce.
Horory mám ráda, ale ne se stavebním námětem a dějem v předsíni. Veškeré rozvody, ohřívače a další technické nezbytnosti pro chod domu plácl developer přímo do vstupní místnosti. Zamaskovat a funkčně využít takový stavební přešlap chtělo dávku důvtipu a kreativity. Při představování návrhů uspěla myšlenka systému úložných skříní na míru. Ty umožňují přístup k technice, schovají pračku se sušičkou a zároveň poskytnou dostatek prostor pro podstatnou část obsahu krabic ze stěhování. Potenciál nevyužitého koutku v předsíni jsme naplnili zakázkovou šatní sestavou s botníkem navrženého v dekoru Anthracite Highland Oak pro zapojení odstínů podlahy a dveří.
Koupelna v přízemí domu vyžadovala o kapku menší dávku mého umu. S citem jsme vybrali několik designových koupelnových doplňků a na dráty čouhající ze spáry mezi dlaždicemi napojili LEDkové podsvícení velkého lepeného zrcadla.
Na nějakou romantiku u krbu má malý Matěj ještě nějaký ten pátek rezervu. Více než plamínek v okýnku si pětiletý potomek užije sjíždění televizních animáků nebo zábavu u herní konzole. Monstr krb s komínem v obývacím pokoji jsme tak museli lehounce zneutralizovat. V plánu pomohla šedá výmalba a vyrobený nábytek v bílém lesku a dubu, který navazuje na kuchyňskou linku dodanou v základní výbavě domu.
Výklenek pod schodištěm měl být stavební vychytávkou, ale v návrhu interiéru hrál spíše potížistu. Řešením byla posuvná dvířka na míru v dekorovém “stejnokroji” jako zbytek nábytku od truhláře. Kolejnicový pojezd skrývá úzká římsa. Pro zútulnění jsem na ni položila dva obrazy z vlastní tvorby, přičemž jeden pro Gabku s Kubou nese skrytou symboliku. Vždy až půjde Matěj na kutě, si oba mohou dopřát chvilku oddychu, po očku mrknout na stěnu ke schodišti a říct si: “Tady jsme doma“.
FOTOGALERIE/ PO
FOTOGALERIE/ PŘED