(Ne)snadná proměna interiéru rodinného domu v Lysůvkách

FOTOGALERIE/ PO

FOTOGALERIE/ PŘED

 


 

Konečně pozoruji “sezení” s radostí

Jen tak přemítám, kolik času za život asi strávím v sedě. Věřím, že bych určitě našla nějakou věrohodnou statistiku, ke které bych se propracovala jak jinak než na zadku :-) Pozoruji, že volných chvilek bez židle nebo gauče mám stále méně a proto si ráda vyrazím na nějakou procházku nebo trávím čas s rodinou.

Při každé návštěvě mé sestry jen zírám kolik mají její ratolesti energie a jak pomalu ani chvíli neposedí. Letos u nás Ježíšek nechal pro malé neposedy trošku paradoxní dárek – sedací vak. Po předchozích zkušenostech z realizací dětských pokojíčků jsem však z reakce dětí neměla obavy.

Test žluto-černého polštáře “Primabag Cool” z nedaleké prodejny sedaci-pytle.cz začal hned poté co jsem obrovský pytel dotáhla po schodech do čtvrtého patra. Jásot, skákání a valení se po vystýlce z polystyrenových kuliček bylo jasným znamením, že se dárek líbí. Samotný polštář děti využijí v průběhu celého dětství. Pomocí popruhů jej snadno promění v ergonomické sedací křesílko, které na rozdíl od mého nepohodlného pracovního sezení nebude zatěžovat jejich páteř. Tak snad se teta s výběrem dárku zase jednou trefila :-)

Odkazy: » www.sedaci-pytle.cz


Home Staging – můj dosud největší (dvoj)projekt

Po delší době mne opět oslovil klient s žádostí o služby Home Stagingu. Po první společné schůzce jsem v duchu jásala, nohama jsem však musela zůstat pevně na zemi. Připravit k prodeji hned dva domy během pár týdnů je oříšek i pro mnohem větší firmy. Vrhla jsem se tedy do práce. 3D návrhy, nákupní seznamy, rozpočet a rozsah úprav interiérů… Ve vizualizacích i na papíře vypadalo vše podle představ.

Dodržení rozpočtu bylo ve spolupráci s klientem stěžejní. V dalším rozhodování jsem měla naprostou svobodu, což jsem přijala s velkým povděkem. Oba projekty jsem se snažila koncipovat tak, aby se domy líbily co nejširšímu okruhu potencionálních zájemců. Designové výstřelky by narušily celý smysl Home Stagingu. Proto dostaly přednost neutrální tóny. Malování a další drobné úpravy jsme zvládli poměrně rychle a stejně tak i nákupy ve vybraných obchodech s nábytkem a doplňky.

Upřímně mohu tvrdit, že po této zkušenosti bych bez obav mohla rozšířit svou živnost o skládání nábytku. Divili by jste se jak obyčejný AKU šroubovák dokáže člověka psychicky uvolnit:-) Celý plán rozmístění nábytku a doplňků jsem nosila v hlavě. Na tuto fázi jsem se těšila ze všeho nejvíc! S výsledkem jsem moc spokojena. Zájem o prodávané nemovitosti prudce vzrostl a proto věřím, že se vynaložená investice klientovi rychle vrátí. Fotodokumentaci obou projektů připojuji. Více informací o Home Stagingu naleznete na mých stránkách, případně se s Vámi ráda setkám při nezávazné konzultaci.

FOTOGALERIE HOME STAGING I

FOTOGALERIE HOME STAGING II


Proč spolupracovat s interiérovým designérem?

Každý nový projekt je pro mě jako křížovka. Okamžitě po vstupu do místnosti začnu v duchu odkrývat části tajenky. K dotažení finálního návrhu interiéru se však dopracuji postupně a v technických věcech ráda využiji nápovědy zkušených řemeslníků. Majitelé nemovitostí by v úvahách o novém kabátu svého domova měli smýšlet obdobně. Dobrý bytový architekt disponuje souborem vlastností, který klientovi ušetří nejen čas, ale také peníze.

Proč se tedy svěřit do rukou interiérového designéra? 

1. Úspora. Někomu to může připadat jako holý nesmysl, ale designér dokáže klientovi ušetřit nemalé peníze. Řekněme, že se zhlédnete ve vzorovém obýváku obchodního domu IKEA. Naložíte obývák v krabicích na vozík, odvezete, doma sestavíte a zjistíte, že to zkrátka není “ono”. Designér vás těchto omylů ušetří.  Dle prostoru přesně narýsuje rozmístění nábytku tak, aby byl využit každý centimetr prostoru. Interiér bude maximálně funkční bez hluchých míst a zatížení zbytečným nábytkem.Obývací pokoj interiérový designér

2. Znalost trhu a kontakty. Bytový designér ví kde koupit nábytek nebo kde zrovna probíhá akce na stylové bytové doplňky. Krom toho spolupracuje s ověřenými dodavateli a řemeslníky. Pro realizaci svého návrhu si nevybírá fušery. V tomto ohledu byste se na něj měli bez obav spolehnout.

3. Dodržení rozpočtu a časového harmonogramu. Utrácení volného času srovnáváním cen spotřebičů nebo materiálů můžete dát vale. Profesionál si rozumí nejen s rozpočtem ale také časovými propozicemi průběhu realizace.

4. Interiér šitý na míru. Designér dokáže vyzdvihnout přednosti prostoru a přizpůsobit jej vašim potřebám. Váš příběh by tedy na první pohled měla rozpoznat každá návštěva.

Největší pravdou v mém oboru je, že i ten nejlepší návrh dokáže zničit špatné provedení realizace. Za dva roky profesionální kariéry designéra jsem získala mnoho zkušeností s řemeslníky. Dovolím si tvrdit, že výběr instalatéra, podlaháře, truhláře, zedníka, sádrokartonáře a dalších odborníků má na konečném efektu proměny interiéru ten největší podíl.


2014-02-13  Tereza Drozd – Každá rekonstrukce začíná od podlahy

Každá rekonstrukce začíná “od podlahy”

S manželem plánujeme rekonstrukci našeho bytu. Staré rozvody ani celková změna dispozice prostoru nebudou až takový problém. Naší největší starostí jsou momentálně podlahy. Funkcionalistický dům z předválečného období má stropy z rákosu, který je hlavním původcem naší nerovné podlahy.

Proto jsme navštívili showroom firmy flode ve Frýdku-Místku. Bezespará litá podlaha z polyuretanu a epoxidu na nás udělala obrovský dojem. Prakticky nezničitelná podlaha splňuje všechny naše představy – moderní, dobře vede teplo, vyřeší problém s nerovným podkladem a navíc je hotová za pár hodin. Daní za kvalitu je vyšší cena. Nicméně rovná podlaha, která se roky bude lesknout jako nová za výdaj navíc rozhodně stojí.

Odkazy: » www.flode.cz premium design floors » článek Idnes.czsamonivelační podlahy


2013-10-03  Tereza Drozd – Handmade bytové doplňky a dekorace/ Můj odpočinek po práci

Handmade – bytové doplňky a dekorace

Virtuální tvorba návrhů interiérů dá někdy zabrat. Počítač proto ráda vyměním za šicí stroj nebo malířský stojan a vytvářím bytové doplňky na které si na rozdíl od vizualizací mohu po pár hodinách práce sáhnout. Handmade výroba mě baví ze dvou důvodů. Především je to skvělý způsob odreagování a navíc se mi tu a tam podaří zrecyklovat materiály, které by jinak skončily v lepenkové krabici uložené v temném sklepě.

Rukodělnými dekoracemi jsem vyzdobila celou naši domácnost. Polštáře různých barev a velikostí, proplétané košíky na časopisy, textilní mapa s navštívenými destinacemi nebo 3D rámečky se suvenýry z cest. S nadsázkou by se dalo říci, že každá zeď v bytě je mnou nějak “poznamenána” :-) Až už se mi toho zdá příliš. Pokud doma máte místo na textilní nástěnku pro vystavení klasických fotografií nebo prázdné kouty na pohovce, určitě mi dejte vědět :-)

Zosobnění prostoru pomocí bytových doplňků podle mě neodmyslitelně patří ke kultuře moderního bydlení. Minimalismus zřejmě nikdy nebude můj šálek čaje… No nic, je čas utéct od počítače. V obýváku mám rozpracovanou sérii plastických polštářů s našívanými kolečky. Ale o nich až někdy příště ;-)

Odkaz: » Koláž vyrobených doplňků při jedné z realizací 


2013-07-08  Tereza Drozd – Design Blog / Projekt  3xR – Workshop v Praze

Projekt 3xR – Workshop v Praze

Na přelomu května a června jsem se zúčastnila unikátního projektu 3xR – neboli Redukuj, Renovuj, Recykluj. Cílem 3xR je upozornit veřejnost na zkracující se životní cyklus nábytku od výroby po likvidaci na skládkách či ve spalovnách. Projekt probíhá pod záštitou Sdružení Tereza a švédského výrobce nábytku IKEA.

Workshopu v pražské MeetFactory se krom mě zúčastnila třicítka předních českých designérů. Společně jsme měli za úkol zhotovit kolekci nábytku nebo bytových doplňků z obsahu kontejnerů plných odpadu a dosluhujícího nábytku IKEA. Recyklací, redukcí a renovací odpadů z IKEA se starým věcem podařilo vytvořit nový životní příběh.

Necelý týden trvající workshop jsem si moc užila. Ráda bych vás touto cestou pozvala na výstavu všech výrobků z produkce 3xR na pražský Designblok 2013, který se společně s Prague Fashion Week bude konat v týdnu od 7. – 13.10.2013. Produkty 3xR (včetně mých :-) budou vystaveny v Superstudiu na Žižkově (nákladové nádraží). Doufám, že projekt 3xR podpoříte svou návštěvou. V říjnu tedy naviděnou ;-)

Odkazy:
Desigblok » Sdružení Tereza » Článek v o projektu 3xR v Českém rozhlase » Fotogalerie z workshopu v MeetFactory


2013-05-12  Tereza Drozd – Design Blog / Bydlení v malém bytě

Bydlení v malém bytě: Tři pravidla pro VELKOU změnu

Znám spoustu majitelů bytů, kteří by si přáli alespoň pár metrů navíc. S chybějící metráží však lze účinně bojovat. Je však nutné dodržet tři základní pravidla.

Větší prostor díky světluDesign Blog / Rady a triky / Malý Byt

V malém a tmavém prostoru žijí spokojeně leda krtci. Není většího kouzelníka s prostorem než dobré světlo. Pokud je váš byt dostatečně zásoben denním světlem, je potřeba jej bezezbytku využít. Sílu denního světla znásobíte následujícími úpravami:

  • Do prostoru použijte nižší a světlý nábytek, který nebude blokovat cestu dennímu světlu
  • Na okna použijte závěsy, rolety a žaluzie s dobrou propustností světla
  • Optického zvětšení interiéru docílíte použitím zrcadel, která plní funkci vodiče světla v prostoru

Při nedostatku denního světla mějte v zásobě umělé osvětlení. Více zdrojů umělého světla (stropní, ambientní, stolní) prostoru pomohou měnit atmosféru a využít jej pro práci i relaxaci.

Pořádek a dostatek úložného prostoru

Dostatek místa pro uložení věcí je v malém bytě obrovské plus. Nábytek na míru je do stísněných prostor ideálním řešením. Úložné boxy a pár poliček navíc prostor “očistí” od nepotřebného. Pravidelný úklid bývá pro většinu z nás utrpením. Pro váš malinký domov to však znamená mnoho.

Vybírejte funkční nábytek

Při návštěvě obchodu s nábytkem upřete pozornost hlavně na multifunkční kousky. Rozkládací pohovka, jídelní stůl použitelný pro pracovní účely nebo skládací stolek s upevněním na zeď váš život v malém bytě v mnohém zjednoduší.